자유게시판

자유게시판

Lonely Planet Pocket Phuket 5 (джобно ръководство)

페이지 정보

작성자 Maximo Girardin 댓글 0건 조회 39회 작성일 24-06-01 06:03

본문

Пукет е сред най-добрите плажни дестинации в света, с фин бял пясък, кимащи се палми, блестящи морета и оживени градове. Има нещо за широк спектър от вкусове и бюджети, със стотици хотели, от които да избирате, еклектичен избор от заведения за хранене и много възможности за партита. Освен да посетите фантастичните атракции на най-големия остров в Тайланд, можете да предприемете вълнуващо пътуване с моторна лодка до много близки тропически острови, включително известния Koh Phi Phi, или да се насладите на спокоен круиз около мистичния залив Phang Nga. Пукет е благословен с повече от 30 невероятни плажа, от които да избирате. Патонг Бийч, Ката, Карон и Камала винаги са били най-популярните, но северната част на острова разкрива някои скрити скъпоценни камъни за пътниците, търсещи по-романтична атмосфера. Пукет разполага с фантастичен набор от атракции. От естествени до създадени от човека, от наземни до водни дейности, винаги има какво да видите и правите на остров Пукет.

bfdfc6d4efabe8280a023046defae547.jpg

За автора: Cat е много гладна соло пътешественичка на 30 години, която напусна шестцифрена работа в Ню Йорк, за да пътува (и да вкуси!) света. Cat е решен да докаже, че има начини да пътувате с раница по света с ограничен бюджет, без напълно да жертвате „порасналия" начин на живот, който обичате. Проследете пътуването й в нейния блог, Cat Is Out of the Office. Добре дошли в Be My Travel Muse, един от най-добрите женски блогове за пътуване в света, посрещащ над 5 милиона читатели годишно. Аз съм Кристин и моето виждане за един по-добър свят е такъв, в който повече жени са овластени и изживяват мечтите си. Самостоятелното пътуване е най-добрият метод, който открих, за да стана най-добрата и смела версия на мен. Този сайт е за това как ВИЕ можете да преживеете приключението на живота си по лесен, забавен и достъпен начин, така че и вие да се почувствате овластени. Искате ли да научите повече за мен? Вижте го в Instagram Stories! Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Запазете моето име, имейл и уебсайт в този браузър за следващия път, когато коментирам. Този сайт използва Akismet за намаляване на спама. Научете как се обработват вашите коментарни данни.

Средната цена на храната е между 100 и 300 THB (3-9 USD), докато хотелска стая от среден клас в Пукет може да струва около 1500-3500 THB (43 - 100 USD) на вечер. Има няколко начина да стигнете до вашия хотел от летище Пукет. Най-популярният начин е да използвате споделен микробус. Можете да ги намерите пред летището, те струват около 200 THB (6 USD) и ви отвеждат направо до вашия хотел (отнема между 30 минути и час). Ако вашият хотел е някъде на западния бряг, можете да използвате Smart Bus. Струва 100 THB и макар че няма да ви отведе направо до хотела ви, ще ви отведе до вашия град (а те са доста малки и лесни за навигация). Можете да хванете автобуса пред терминала за заминаване. Можете да вземете такси, което ще струва около 1000 THB (30 USD), или Grab, което трябва да струва по-малко и няма да ви измами. Можете също така да организирате частен трансфер направо до вашия хотел. Ако търсите всичко, което Тайланд може да предложи, събрано на един остров – Пукет е вашето място. Същото важи и ако търсите тропическа ваканция. Ако имате повече време, предлагам да не го прекарвате изцяло в Пукет, а да изследвате повече части от Тайланд. Това е всичко от мен, надявам се моят маршрут за Пукет да е бил полезен и да имате най-страхотната тропическа ваканция! Ако все още не сте планирали пътуването си до там, разберете как планирам пътуванията си! Имам 32 идеи за списък с кофи за Тайланд. В списъка ви ли е Тайланд? Някои от горните са партньорски връзки и аз ще спечеля процент от продажбата, ако купувате чрез тях без допълнителни разходи за вас. Това помага на моя сайт да работи - така че благодаря предварително за вашата подкрепа!

Пукет има много добри плажове за сърф, всички те са на западния бряг на острова, където има повече вълни. Дъждовният сезон за почивка пукет (от май до октомври) е най-доброто време за сърфиране, тъй като теченията могат да бъдат малко силни през високия сезон за почивка пукет (от ноември до април). Сърфистите от всяко ниво могат да намерят подходящи вълни в Пукет, включително тези,

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Copyright 2009 © http://www.jpandi.co.kr